Adriana Krajníková (slovensky)

From RationalWiki
(Redirected from Adriana Krajníková)
Jump to: navigation, search
This article is written in Slovakian.

JUDr. Adriana Krajníková, prezývaná "nulitná advokátka", sa zviditeľnila počas pandémie COVID-19, kedy začala chodiť do InfoVojny a Slobodného vysielača, bojovať proti rúškam a svojvoľne vyhlasovať zákony za neplatné (nulitné).[1] Jej stratégia je vyvolávanie konfliktov, ktoré si potom natáča na video a zverejňuje na internete. Na konfrontácie využíva dokonca svojich klientov, ktorých by mala zastupovať - nabáda ich, aby nenosili rúško, aby sa nedali testovať, aby otvorili podnik, ktorý má byť počas lockdownu v núdzovom stave zavretý, skrátka, aby nedodržiavali predpisy, nariadenia, zákony.

17. novembra 2020 ohlásila založenie politickej strany Právo Slovenskej republiky.[2]

15. januára 2021 jej Slovenská advokátska komora pozastavila výkon advokácie, nakoľko "závažne znižovala dôstojnosť advokátskeho stavu".[3]

Pôrod bez COVID-testu[edit]

V októbri 2020 prišla do Univerzitnej Nemocnice v Košiciach rodiť mladá prvorodička - s advokátkou Krajníkovou na telefóne. Tá ju nabádala, aby odmietala hygienické predpisy - aby si odmietla nasadiť rúško (nosenie rúšok je totiž „genocídnym nezmyslom vlády“), aby sa odmietla dať otestovať na covid - aby s lekármi nekomunikovala a celú komunikáciu nechala na ňu a vyhrážala sa, že nemocnicu zažaluje. Celý telefonát si Krajníková nahrala, zverejnila na Facebooku a využila ho na svoje ďalšie zviditeľnenie. Jej statusy plné emócií, v ktorých personál obviňovala zo šikany, fašizmu, klamstvá o tom, že rodičku "zajali" a "hrozia odňatím dieťaťa", sa virálne šírili (vyše 26 tisíc zdieľaní).[4]

Pôrod nakoniec dopadol dobre. Tu je vyjadrenie Univerzitnej Nemocnice L. Pasteura v Košiciach:

V piatok, 23.10.2020 vo večerných hodinách bola na Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie UNLP Košice prijatá pacientka, ktorá odmietla absolvovať COVID test. Odmietala používať osobné ochranné prostriedky (rúško), a akceptovať primerané obmedzenia v súvislosti so zabezpečením ochrany nielen pacientky, ako aj iných pacientov, ale aj zdravotníckeho personálu. Zdravotnícky personál, z dôvodu zachovania preventívnych epidemiologických opatrení pristupoval k pacientke v špeciálnom osobnom ochrannom oblečení. Riziko nákazy vzhľadom na absenciu testovania nebolo možné vylúčiť.

Pacientka celé hodiny odmietala komunikovať s lekármi a ostatným službukonajúcim personálom, ktorý ju so všetkou odbornou starostlivosťou s dôrazom na jej ochranu a ochranu dieťaťa poučil o aktuálnom poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Pacientka komunikovala prostredníctvom mobilného telefónu len prostredníctvom svojej právnej zástupkyne, ktorá ju motivovala vo vytrvaní „nenosenia rúška“ a pod.

Pacientke bola ponúknutá možnosť, že bude prijatá bez COVID testu, ale bude z dôvodu preventívnych opatrení izolovaná a personál bude pracovať v osobných ochranných pracovných prostriedkoch, čo odmietla. Situácia bola mimoriadne nepríjemná, stresujúca a vyčerpávajúca pre všetkých: pacientku (jej dieťa) a aj zdravotníkov, ktorí denne s nasadením vlastného zdravia poskytujú zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom.

Prizvané boli aj policajné zložky, aby situáciu zdokumentovali, nakoľko pacientka odmietala rešpektovať opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia.

V nočných hodinách (23.10.2020) sa podarilo vysvetliť pacientke priebeh pôrodu na 5. poschodí spolu s poučením, že personál k nej bude pristupovať v ochranných prostriedkoch a oblekoch a aj pôrod bude vedený v tomto režime. Nakoniec pacientka súhlasne prejavila vôľu, podpísala súhlas s hospitalizáciou a bola prijatá v zvýšenom hygienicko - epidemiologickom režime.

Dnes, v nedeľu 25.10.2020 pacientka porodila zdravé dieťa, pôrod prebiehal bez komplikácii.

Vzhľadom na skutočnosť, že právna zástupkyňa pacientky postupovala v celom prípade mimoriadne neštandardným spôsobom, ktorý komplikoval celý proces prijatia a pôrodu pacientky, ako aj prácu zdravotníkov, UNLP Košice podnikne právne kroky. Vzhľadom k tomu, že sa prostredníctvom sociálnych sietí šíri výzva na organizovanie protestov v súvislosti s týmto prípadom, UNLP Košice kontaktovala policajné zložky, aby boli v areáli nemocnice dôsledne dodržané opatrenie núdzového stavu.

Aféra Tralka Pub[edit]

Pani advokátka si na nás urobila reklamu, pretože si zakladá politickú stranu, a tak sme jej prišli vhod ako obetní baránkovia. A v čase, keď poskytovala rozhovor pre ľudí v našom podniku, zároveň si zbierala podpisy a doslova nás nechala v štichu.
—Odsúdený majiteľ Tralka Pubu.

Majiteľ Tralka pubu, posmelený nulitnou advokátkou, sa rozhodol, že svoj podnik nechá otvorený aj napriek zákazu počas núdzového stavu. Ešte 19.12. sa tešil, že "Adriana príde na návštevu". Hostí lákal pútač s nápisom "Otvorené bez obmedzení – bez prekrytia dýchacích ciest – bez covid testu" (majiteľ teraz tvrdí, že provokačný nápis bol nápad Krajníkovej). 21.12. na sociálne siete majiteľ písal, že "Corona, ochorenie, ktoré je neprenosné, nie je zapísané v zozname infekčných chorôb. Nemocnice [sú] plné komparzistov a [robia sa] smiešne oblby s číslami chorých." 22.12. "Poobede otvárame. Čakáme policajtov, kto nemá strach, nech príde na čapované pivo." Skončil na 47 hodín v CPZ a na Štedrý deň bol v superrýchlom konaní odsúdený na 2 roky podmienečne. Advokátka Krajníková mu nepomohla - v tom čase už zbierala podpisy na založenie svojej novej strany. Podľa všetkého teda iba zneužila situáciu na vlastnú propagáciu.[5]Referencie[edit]