Information icon.svg At All things in moderation, we are currently voting on restrictions on the use of LLMs (chatbots) in RationalWiki. Reminder: you need to have at least 75 edits and to have been registered for at least three months to be eligible to vote.

Ján Dudáš (slovensky)

From RationalWiki
Jump to navigation Jump to search
This article is written in Slovakian.
Not just a river in Egypt
Denialism
Icon denialism.svg
Alternative facts
♫ We're not listening ♫

Doc. Ing. Ján Dudáš, DrSc. je vysokoškolský pedagóg na Košickej Technickej univerzite, ktorý sa venuje elektrotechnike a elektromagnetizmu. Je predseda košického klubu "Stálej konferencie slovenskej inteligencie".

Okrem toho je hrdinom InfoVojny. Po razii NAKA v jeho dome bol v konšpiračných a dezinformačných médiách vyhlásený za martýra. Nechal sa zastupovať nulitnou advokátkou Adrianou Krajníkovou.

Popieranie holokaustu[edit]

Ján Dudáš napísal otvorený list riaditeľovi Múzea holokaustu v Seredi, v ktorom sa vyjadril, že "pojem holokaust v Seredi je mytológia v rozpore so skutočnosťou".[1]

Ďalej píše, že "skutočné utrpenie židov i nežidov reprezentuje vedecké dielo (Rudolf, Germar (2015). Přednášky o holokaustu – Sporné otázky pod křížovým výslechem)." Germar Rudolf je nemecký chemik a odsúdený popierač holokaustu. V roku 1995 bol v Stuttgarte odsúdený na 14 mesiacov za "Rudolfov Report" a za podnecovanie rasovej neznášanlivosti. Trestu sa vyhol útekom do Ameriky, no azyl mu neudelili. 14. novembra 2005 bol vydaný späť do Nemecka a putoval do väzenia. 15. marca 2007 ho Mannheimský súd odsúdil na dva a pol roka za podnecovanie k nenávisti, znevažovanie mŕtvych a ohováranie. Prednášky o holokauste mu skonfiškovali a zničili. Taktiež prišiel o €21,000 - zisk z predaja tejto knihy.[1]

V rozhovore pre ZSI-Korene[2] zase cituje "amerického historika a politika Davida Duka". David Duke je jeden z najznámejších amerických neonacistov, antisemitský konšpiračný teoretik a bývalý vodca KKK.

Podľa Dudáša "najväčší antisemita je štát Izrael", čo je smiešne, ak zároveň tvrdí, že "pojem antisemitizmus v súvislosti so židmi a sionistami je vyprázdnený a bezobsažný pojem". Dudáš totiž verí v tzv. Chazarskú hypotézu - ktorú väčšina súčasných vedcov odmieta - a síce, že predkovia aškenátskych židov boli chazarskí židia.

Toto vám, samozrejme, dezinformačné médiá nepovedia.

Externé odkazy[edit]

Referencie[edit]