Ján Dudáš (slovensky)

From RationalWiki
Jump to navigation Jump to search
This article is written in Slovakian.
Not just a river in Egypt
Denialism
Icon denialism.svg
♫ We're not listening ♫

Doc. Ing. Ján Dudáš, DrSc. je vysokoškolský pedagóg na Košickej Technickej univerzite, ktorý sa venuje elektrotechnike a elektromagnetizmu. Je predseda košického klubu "Stálej konferencie slovenskej inteligencie".

Okrem toho je hrdinom InfoVojny. Po razii NAKA v jeho dome bol v konšpiračných a dezinformačných médiách vyhlásený za martýra. Nechal sa zastupovať nulitnou advokátkou Adrianou Krajníkovou.

Popieranie holokaustu[edit]

Ján Dudáš napísal otvorený list riaditeľovi Múzea holokaustu v Seredi, v ktorom sa vyjadril, že "pojem holokaust v Seredi je mytológia v rozpore so skutočnosťou".[1]

Ďalej píše, že "skutočné utrpenie židov i nežidov reprezentuje vedecké dielo (Rudolf, Germar (2015). Přednášky o holokaustu – Sporné otázky pod křížovým výslechem)." Germar Rudolf je nemecký chemik a odsúdený popierač holokaustu. V roku 1995 bol v Stuttgarte odsúdený na 14 mesiacov za "Rudolfov Report" a za podnecovanie rasovej neznášanlivosti. Trestu sa vyhol útekom do Ameriky, no azyl mu neudelili. 14. novembra 2005 bol vydaný späť do Nemecka a putoval do väzenia. 15. marca 2007 ho Mannheimský súd odsúdil na dva a pol roka za podnecovanie k nenávisti, znevažovanie mŕtvych a ohováranie. Prednášky o holokauste mu skonfiškovali a zničili. Taktiež prišiel o €21,000 - zisk z predaja tejto knihy.[1]

V rozhovore pre ZSI-Korene[2] zase cituje "amerického historika a politika Davida Duka". David Duke je jeden z najznámejších amerických neonacistov, antisemitský konšpiračný teoretik a bývalý vodca KKK.

Podľa Dudáša "najväčší antisemita je štát Izrael", čo je smiešne, ak zároveň tvrdí, že "pojem antisemitizmus v súvislosti so židmi a sionistami je vyprázdnený a bezobsažný pojem". Dudáš totiž verí v tzv. Chazarskú hypotézu - ktorú väčšina súčasných vedcov odmieta - a síce, že predkovia aškenátskych židov boli chazarskí židia.

Toto vám, samozrejme, dezinformačné médiá nepovedia.

Externé odkazy[edit]

Referencie[edit]