Information icon.svg Results for the 2023 RationalWiki Moderator Election have now been posted. Thank you for participating in this election, and congratulations to the winners!

Pád Kabaly

From RationalWiki
Jump to navigation Jump to search
This article is written in Slovakian.
Some dare call it
Conspiracy
Icon conspiracy.svg
What THEY don't want
you to know!
Sheeple wakers

Pád Kabaly je 3-hodinový film rozdelený na 10 častí od holandskej konšpirátorky Janet Ossebaardovej. Je to pomerne silná káva - keď ešte aj konšpiračný časopis ZEM & VEK zhodnotí, že časti filmu smerujú za hranicu súdnosti a Ossebaardová blúzni, asi je čas sa trochu zamyslieť (kto je Janet Ossebaardová? čo vyštudovala? je odborníčka v nejakej oblasti? aké dôkazy prináša pre svoje tvrdenia? existujú aj iné, jednoduchšie vysvetlenia udalostí ako celosvetové sprisahanie?).

Malá ukážka[edit]

Za týmto dokumentom sú roky výskumu. I tak vás vyzývam, aby ste si spravili vlastný výskum a overili si všetko, čo vám predkladám. To je jediný spôsob, ako dôjsť k pravde.
—...radí Janet Ossebaardová, ktorá si neoverila absolútne vôbec nič.

Janet nám radí, aby sme si všetko dôkladne overovali. Znie to dobre, škoda len, že sa toho sama nedrží. Napríklad keď tvrdí, že deti sú už odmalička podprahovo manipulované a ako dôkaz uvednie počítačovo upravený obrázok, kde má pes v rozprávke 101 dalmatíncov škvrny v tvare hákového kríža. To naozaj je niekto schopný uveriť, že toto by sa dostalo do kín a televízie? A ako to, že si to ešte nikto nevšimol?

Podľa Ossebaardovej má v rozprávke 101 dalmatíncov jeden zo psov škvrny v tvare hákového kríža. Obrázok je, samozrejme, sfotošopovaný. Reálna scéna je na obrázku vpravo.

Alebo začne tvrdiť, že pápeži sú satanisti. Fíha, trošku silné tvrdenie - zrovna od pápežov by som to nečakal. Dôkaz? Počítačovo upravená fotografia pápeža Benedikta XVI:

Obrázok hore je skutočný. Obrázok dolu je výsledkom fotošopu. Ale pár ľudí aj tak naletí a myslí si, že pápež je satanista.

Ovšem, potom je tu ešte fotografia Františka - tá sfotošopovaná nie je. Vysvetlenie je al opäť jednoduché: pápež v posunkovej reči zdravil nepočujúcich gestom "Ľúbim vás".[1][2]

Konšpirácie[edit]

S ôsmimi časťami sa dá v zásade súhlasiť a obsahujú prekvapivé informácie a súvislosti, hoci žiaľ aj značne špekulatívne tvrdenia [..], posledné dve už smerujú za hranicu súdnosti. [..] O tom presne je propaganda, pridať k 80 percentám pravdy 20 percent omáčky, ktorá (niektorým) ľuďom chutí.
—Karol Kardoš, ZEM & VEK [1] - keď je tvoj film silná káva aj pre konšpirátorov zo zemaveku, asi sa treba zamyslieť; mimochodom, tej omáčky je tam takmer 100%
 • QAnon - v skratke, viera v anonymný účet (nikto nevie, kto to je, môže to byť hocikto), ktorý zverejňuje nejasné správy a náznaky (ktoré treba rozlúštiť, dešifrovať, pospájať si). Podľa tohto anonymného zdroja (ktorý vraj pozná zákulisné informácie), sú elity súčasťou kanibalistického, pedofilného, satanistického kultu, pijú krv detí a podobné nezmysly. Samozrejme, keď to tvrdí niekto, kto netuším, kto je, treba tomu veriť.
 • Chemtrails - klasika.
 • Vakcíny podľa Janet obsahujú ortuť. 1. Nie, ortuť sa už dávno nepoužíva. 2. Kedysi vakcíny neobsahovali ortuť, ale zlúčeninu tiomersal a neexistujú dôkazy, že by bol tiomersal v daných množstvách škodlivý. Mimochodom, chémia pre začiatočníkov: Sodík vo vode vybuchuje a chlór sa používal ako bojový plyn. Sodík+chlór je kuchynská soľ, ktorá je dôležitá pre život (samozrejme, v primeraných množstvách). Tvrdiť, že tiomersal je nebezpečný preto, že obsahuje atóm ortuti je rovnaká hlúposť, ako tvrdiť, že soľ je nebezpečná, pretože obsahuje atóm chlóru.
 • FED: podľa Ossebaardovej, jediní dvaja prezidenti, ktorí boli proti centrálnej banke, boli Abraham Lincoln a John F. Kennedy. Celkom to nevychádza, keďže FED vznikol až v roku 1913, t.j. 48 rokov po Lincolnovej smrti a nie je vôbec jasné, či by bol za alebo proti. J.F. Kennedy sa zase narodil v 1917, teda 4 roky po. Ossebaardová navyše klame, že všetky tieto inštitúcie sú vraj v súkromnom vlastníctve niektorých z najbohatších a najvplyvnejších rodín. Je to lož.
 • Titanic - Janet naznačuje, že traja bohatí muži, ktorí boli proti FEDu vraj boli zavraždení, keď 15. apríla 1912 zahynuli pri katastrofe Titanicu. V skutočnosti neexistujú dôkazy o tom, že by títo traja muži boli proti. Avšak aj keby boli proti FEDu, myšlienka, že ktosi potopí celý Titanic a zabije tisíce ľudí len kvôli tomu, aby zavraždil troch "odporcov" (pričom nemá ani len istotu, že sa nezachránia na záchranných člnoch a už vôbec nehovoriac o tom, aký bol pomer odporcov vs. podporovateľov FEDu, čo sa viezli na Titanicu), je absurdná fantazmagória.[3]
 • Samozrejme, 9/11, Američania si dvojičky zhodili sami.
 • Choroby ako AIDS, SARS, ebola boli podľa Janet vytvorené človekom.
 • Rothschildovci, Rockefellerovci, Soros, Bill Gates...

Šírenie[edit]

Film a jeho časti sa šírili na konšpiračných stránkach ako

 • InfoVojna - Janet Ossebaard je vraj "slávna dokumentaristka" (vážne?)
 • Gloria.tv
 • cz24.news
 • svobodny-vysilac.cz

a iné.

Externé odkazy[edit]

Referencie[edit]