Bádateľ

From RationalWiki
Jump to navigation Jump to search
This article is written in Slovakian.
Against allopathy
Alternative medicine
link=:category:
Clinically unproven
Woo-meisters
Úryvok z článku o tom, ako vraj mrazené citróny ničia rakovinu. Prečo mrazené? To sa od Bádateľa nedozviete, ale mrazené citróny sa dajú ľahšie nastrúhať. A prečo by ste strúhali mrazené citróny?! To sa tiež nedozviete.
[Zmrazené] citróny sú efektívne nielen ako prevencia, ale aj na ničenie už existujúcej rakoviny. Údajne na ňu majú ničivejší vplyv ako samotná chemoterapia. ... Niektorí liečitelia dokonca tvrdia, že sú osvedčeným liekom na všetky druhy rakovín.
—Všetko čo potrebujete vedieť o Badatel.net[1]

Badatel.net je najhoršia šarlatánska stránka na slovenskom internete. Nájdete tu úplne absurdné spôsoby, ako neliečiť rakovinu, homeopatiká,[2] strašenie pred vakcínami, konšpirácie o farma firmách, až po strašenie pred darovaním orgánov a konšpirácie a klamstvá o pandémii COVID-19.

Bádateľ je slovenská verzia amerického šarlatánskeho webu NaturalNews – a naozaj, veľa článkov je len prebratých z NaturalNews, Collective Evolution, GreenMedInfo, či mercola.com.

Rakovina[edit]

S nadpisom sa dá len súhlasiť - informácie v článku nie sú skutočné.

Rakovina sa dá podľa Bádateľa liečiť:

 • samozrejme, myšlienkami[3] – metódou známeho magora Gregga Bradena; ak by to bola pravda, otázka je, načo sú nám potom všetky ostatné "liečebné" postupy
 • liečivou "energiou"[4]
 • mrazenými citrónmi[1]
 • horkým melónom[5]
 • jadrami marhuľových kôstok/avokádom[6]
 • alkalickou (tzn. zásaditou) vodou[7] – Bádateľ odporúča vodu s citrónom, ktorá je, samozrejme, kyslá a nie zásaditá, ale keby toto bol najväčší problém Bádateľa, bol by na tom veľmi dobre
 • džúsom z repy, mrkvy, zeleru, zemiaku a reďkovky [8] - tzv. Breussova diéta, ktorú navrhol rakúsky elektrikár[note 1]
 • koreňom púpavy[9][note 2]

... a milión ďalšími spôsobmi (med, škorica, zelený čaj, hroznové jadierka, paradajky, konope, chlorella, spirulina, kapustovitá zelenina, cesnak, kurkuma, morské riasy, huby, palina, kombucha, omega 3 mastné kyseliny, detoxikácia, vitamín B17, vitamín C, čínska bylinka lei gong teng, graviola, moringa, olivový olej, kokosový olej, javorový syrup, sóda bikarbóna a kokosový olej, čaga(!), mebendazol...).

Človek má pomaly problém nájsť ovocie/zeleninu, ktorá nelieči rakovinu. Všetky tieto spôsoby sú úplne utajené, onkológovia ich "neznášajú", farma firmy ich zatajujú, lekári o nich mlčia. Každý z týchto spôsobov je ten najúčinnejší, mocnejší než chemoterapia, vylieči rakovinu do 90dní (do pol hodiny, či za 3 minúty) a usmrtí rakovinové bunky, no zdravých sa ani nedotkne.

Darovanie orgánov[edit]

Poznáte svojho lekára? Máte rodinného známeho lekára? Veríte, že lekári vám chcú pomôcť a vyliečiť vás? Pretože podľa Bádateľa sú lekári krvilačné monštrá, ktoré vám zaživa vyrežú orgány, s ktorými potom kupčia.[10][11] Jednotlivé hlúposti vyvrátili bod po bode Lovci šarlatánov[12].

Konšpirácie[edit]

 • Bádateľ vraj odhalil "sprisahanie svetových elít" - postupne vraj bude zavedený univerzálny príjem rovnaký pre pracujúcich aj nepracujúcich, v roku 2021 bude "nasadený" nový vírus COVID-21, ktorý bude ešte smrteľnejší a ľudia sa budú musieť vzdať svojich majetkov. Dobrý plán, nie? [15]
 • "Päť spôsobov, ako zbaviť telo toxínov z chemtrails vypúšťaných lietadlami" [16]
 • "NASA priznala, že cez ovzdušie dávkujú nielen Američanom lítium a mnoho ďalších chemikálii" [17] "Jedovaté chemikálie vychrlené prúdovými motormi lietadiel sú nástrojom v rámci veľkého strašidelného systému, ktorý si dal za úlohu rozhodovať o počasí, veľkosti populácie, o kvalite a množstve potravín, ako aj zmierňovať dôsledky globálneho otepľovania."
 • Globálne oteplovanie?
 • "Ide o snahu elity zaviesť politickú a ekonomickú kontrolu nad populáciou." Klímu ovplyvňuje Slnko, to len klimatológovia si to nevšimli.[18]
 • Na druhej strane, v inom článku sa čitateľ dozvie, že "industrializácia je hlavným spúšťačom globálneho otepľovania". A to je problém, pretože sa potom "šíria parazity, čo požierajú mozog a decimujú inteligenciu svetovej populácie". Tak neviem - vyberte si.[19]
 • Juvenilná justícia, homosexuáli kradnú deti

Poznámky[edit]

 1. Rudolf Breuss (1899-1990) nikdy neštudoval medicínu na vysokej škole. Breuss tvrdil, že počas svojej kariéry vyliečil vyše 1800 pacientov – Bádateľ to rovno zaokrúhlil na 45,000. Obe čísla sú pochybné.
 2. Zaujímavé je, že v tomto prípade Bádateľ uviedol aj odkazy na výskum vplyvu púpavy na rakovinu. Prekvapenie: Seriózni vedci to naozaj študujú. Zároveň sa ostro ohradzujú od prekrútených správ, ktoré kolujú po internete (pozri stránku citovanej Windsorkej skupina pre výskum rakoviny, "Internetové klamstvá o liečbe rakoviny trápia onkológov"). Samotná Dr. Caroline Hamm, citovaná v Bádateľovom článku, vraví: "Ľudia môžu umrieť, ak uveria tým klamstvám.".

Externé odkazy[edit]

 • Lovci šarlatánov analyzovali viacero Bádateľových článkov a bod po bode vyvrátili klamstvá, ktoré širi.

Referencie[edit]

 1. 1.0 1.1 Čo všetko vyliečia zmrazené citróny, čo tie bežné nedokážu
 2. Vyliečte sa z chrípky rýchlejšie pomocou homeopatie
 3. Každá rakovina sa dá vyliečiť za 3 minúty. Všetko, čo potrebujete urobiť, je toto
 4. Liečba energiami je reálna: Nová štúdia zistila úspech pri rakovine
 5. Táto zelenina ničí najsmrteľnejšiu z rakovín – rakovinu pankreasu
 6. Vedci zistili, že avokádo je sľubný liek na leukémiu. Ako ho správne konzumovať?
 7. Alkalická voda zabíja rakovinu – takto si ju pripravíte
 8. Vyše 45000 onkologických pacientov svedčí, že ich vyliečil tento džús
 9. Úžasný objav: Koreň púpavy zabíja bunky leukémie, rakoviny prostaty i chemoterapii odolného melanómu
 10. Štúdia odhalila, že orgány vyrezávajú z tiel darcov, keď sú ešte bdelí
 11. Keby ste tušili, ako odoberajú orgány, nikdy by ste nesúhlasili byť darcom (časť 2)
 12. Lovci šarlatánov: Poplašný Bádateľ o transplantáciách
 13. Očkovací škandál: Súd potichu potvrdil poškodenie mozgu po MMR vakcíne
 14. Šialené! Nútia nás do niečoho, z čoho počas štúdií ochorelo až 68% ľudí
 15. Antipropaganda.sk: Bádateľ je späť a ešte v bizarnejšej sile. Vymyslel si tajný plán vlády
 16. Päť spôsobov, ako zbaviť telo toxínov z chemtrails vypúšťaných lietadlami
 17. NASA priznala, že cez ovzdušie dávkujú nielen Američanom lítium a mnoho ďalších chemikálii
 18. NASA pripúšťa, že zmenu klímy spôsobuje obežná dráha Zeme, nie fosílne palivá
 19. Globálne otepľovanie šíri parazity, čo požierajú mozog a decimujú inteligenciu svetovej populácie