Information icon.svg At All things in moderation, we are currently voting on restrictions on the use of LLMs (chatbots) in RationalWiki. Reminder: you need to have at least 75 edits and to have been registered for at least three months to be eligible to vote.

David Icke (slovensky)

From RationalWiki
Jump to navigation Jump to search
This is a Slovak translation of David Icke.
Ujo Icke, sledujúc reptoidov.
Some dare call it
Conspiracy
Icon conspiracy.svg
What THEY don't want
you to know!
Sheeple wakers
David Icke je svetový fenomén, no pochopiteľne nevyvoláva len úžas, ale aj výsmech, pohŕdanie a zásadne odsudzujúce stanoviská. Napriek všetkému som presvedčený, že história si obvykle cení tých, ktorými prítomnosť pohŕda. Aj preto sa mi fenomén Icke zdá byť mimoriadne príťažlivý. Prináša hneď niekoľko šialených hypotéz, aké by sa nahlas mnohí báli vysloviť aj za múrmi blázinca. Ergo, sú to šialené teórie – ale šialené z dnešného pohľadu metaparadigmy.
—Tibor Eliot Rostas, v článku Muž, ktorý zázračne zošalel[1]
Vezmite si Davida Ickeho, miestnu britskú kuriozitu, ktorá je známa tým, že tvrdí, že Mesiac nie je skutočný a že svet riadia mimozemské plazy, ktoré dokážu meniť tvar. Smejte sa, koľko chcete - ale majetok tohto chlapíka je asi 10 miliónov libier, ktoré zarobil predajom kníh a drahými prednáškami naživo, ktoré bývajú zväčša vypredané. Či už ľudí len tak všeobecne zaujímajú jašterí ľudia na mesiaci, alebo len platia absurdné peniaze za to, aby si pozreli, ako sa jeden šialený človek niekoľko hodín strápňuje - tie peniaze sa postupne nasčítajú.
—Adam Wears[2]

David Vaughan Icke (1952–)[note 1] je singularita ľudského šialenstva, známa svojou „reptiliánskoukonšpiračnou teóriou. Preslávil sa ako anglický futbalista a športový hlásateľ a býval hovorcom pre Stranu Zelených Anglicka a Walesu, ale od 1991 zasvätil svoj život informovaniu sveta, že je v skutočnosti tajne riadený zlými jaštero-ľuďmi meniacimi podobu zo 4. dimenzie. Doslova.

V roku 1990 navštívil senzibila, ktorý mu údajne povedal, že bol na zem vyslaný za určitým účelom a začne prijímať správy z duchovného sveta. Nasledujúci rok oznámil, že je „Synom Božstva“ a že svet bude čoskoro zničený prílivovými vlnami a zemetraseniami, čo predpovedal aj v šou Wogan na BBC. Ickeho vystúpenie v šou viedlo v Spojenom kráľovstve k výsmechu verejnosti.

Počas nasledujúcich 11 rokov Icke napísal The Robots' Rebellion (1994), And the Truth Shall Set You Free (1995), The Biggest Secret (1999) a Children of the Matrix (2001), v ktorých rozvinul svoje konšpirácie o Novom svetovom poriadku. Po tom ako podporil antisemitský falzifikát Protokoly sionských mudrcov v Povstaní robotov a Pravda vás oslobodí, mu vydavateľ odmietol vydávať ďalšie knihy.

Icke verí, že vesmír sa skladá z „vibračnej“ energie a skladá sa z nekonečného množstva dimenzií, ktoré zdieľajú rovnaký priestor. Tvrdí, že interdimenzionálna rasa reptiliánskych (jašterích) bytostí zvaná Archoni (alebo Anunnaki) uniesla Zem a že geneticky modifikovaná rasa reptiliánov (hybrid človeka a Archona), ktorí dokážu meniť podobu, známa ako Babylonské bratstvo, Ilumináti alebo „elita“, manipuluje s globálnymi udalosťami tak, aby udržali ľudí v neustálom strachu. Archoni sa živia „negatívnou energiou“, ktorú tento strach vytvára.[3] Tvrdí, že mnoho významných osobností verejného života patrí k Babylonskému bratstvu a poháňajú ľudstvo smerom k orwellovskému globálnemu fašistickému štátu alebo k novému svetovému poriadku, kde sa končí sloboda slova.[4] Icke verí, že jediný spôsob, ako možno tento „archontický“ vplyv poraziť, je ten, ak sa ľudia prebudia k pravde a naplnia svoje srdcia láskou. Kritici obvinili Ickeho z antisemitizmu a popierania holokaustu, pričom teórie o reptiliánoch, majú slúžiť ako „kódovaný jazyk“.[5][6][7]

Názory[edit]

Boží syn[edit]

Icke (vpravo) s Terry Woganom počas slávneho interview z 1991, kde preukázal svoje šialenstvo nad akúkoľvek pochybnosť.
Oni [publikum] sa smejú na vás, nie s vami.
—Terry Wogan Ickeovi.[8]

V roku 1991, v televíznej šou Terryho Wogana, uprostred rozhovorov o futbale (téma, o ktorej hovoril ako hosť v relácii), Icke oznámil, že je „Božím synom“ a že Británia bude zničená prílivovými vlnami a zemetraseniami (Spojené kráľovstvo nie je seizmicky aktívne[9]). Taktiež začal neustále nosiť oblečenie tyrkysovej farby, čo môže znamenať, že má buď vycibrený vkus, alebo je možno sám reptilián.[10] Po tomto rozhovore sa z mini-celebrity Ickeho stalo meno, ktoré pozná každá domácnosť. Nielen samotný Icke, ale ani jeho rodina sa nemohli ukázať na verejnosti bez toho, aby sa im ľudia vysmievali. V roku 2006 Wogan pripustil, že bol počas rozhovoru v roku 1991 „trochu ostrý“ a trochu sa za to „hanbí“.

V roku 2012 prišiel Icke s novou informáciou: otvárací ceremoniál Olympijských hier v Londýne 2012 bol satanistickým rituálom slúžiacim na čerpanie negatívnej energie a že „Olympijský štadión je strategicky umiestnený na zemskej energetickej sieti, aby sa napojil na obrovské londýnske a britské mocenské centrá a to je dôvod, prečo je Glastonbury Tor, jeden z najvýznamnejších bodov zemského víru vo Veľkej Británii, ústredným bodom otváracieho ceremoniálu.“[11]

Kto všetko sú reptiliánski vládcovia[edit]

Alebo teda aspoň ľudia, o ktorých si to Icke myslí.

Ak by ste niekoho z týchto jedincov videli obetovávať deti alebo piť krv, mali by ste to byť okamžite nahlásiť.

Členovia kráľovskej rodiny[edit]

sssstará kráľovná Alšššbeta, sssdieľajte kým nessssmašú (Source)
 • Celá britská kráľovská rodina.[12][13][14] The late Queen Elizabeth the Queen Mother was apparently "one of highest satanic witches in Europe".[15]
 • Rothschildovci[12]
 • Rockefellerovci[12]
 • Merovejovci, stredoveká francúzska dynastia.[16]
 • „Habsburgovci, najmocnejšia rodina v Európe pod Svätou rímskou ríšou“[16]
 • Rôzni egyptskí faraóni[16]
 • V podstate úplne každá kráľovská dynastia, ktorá kedy bola...

Politici[edit]

Zdravíme, šéfe!
Vďaka, Obama! (Source)

Externé odkazy[edit]

Poznámky[edit]

 1. Čítaj "Ajk".
 2. Icke seems to hold a peculiar amount of bile in store for Heath, frequently denouncing him as some kind of grand paedophile demagogue at the nexus of a matrix of evil negative energy centred on the Isle of Wight. Whether this is thinly veiled homophobia on Icke's part, or just general inexplicable nonsense remains unclear.

Referencie[edit]

 1. Zem&Vek, "Muž, ktorý zázračne zošalel"
 2. Wears, "5 Ways Conspiracy Theories are Destroying the World", Cracked.
 3. "Psycho lizards from Saturn: The godlike genius of David Icke!". 
 4. Andrew Neil, "David Icke on 9/11 and lizards in Buckingham Palace theories", This Week, BBC (video), 20 May 2016, 00:04:02.
 5. "Selected Quotes Of David Icke". 
 6. "The New York Times Just Published an Unqualified Recommendation for an Insanely Anti-Semitic Book". 
 7. "Lizard conspiracist David Icke not wanted in Berlin". Deutsche Welle. 
 8. https://www.youtube.com/watch?v=YwMNINWcy-A
 9. Hoci, kvôli faktickej presnosti dodajme, že z času na čas sa nejaké to malé zemetraseníčko naozaj objaví a Británia za posledných viac ako tisíc rokov zažila štyri významné seizmické tsunami. Bolo to v rokoch 1014, 1580, 1608 a 1755.
 10. Wogan interview footage
 11. Opening ceremony 'was a satanic ritual', politics.co.uk
 12. 12.0 12.1 12.2 David Icke, "The Reptilian Connection"
 13. 13.0 13.1 13.2 13.3 Penn & Teller: Bullshit!, episode 1.03, Alien abductions at about 20:50
 14. 14.0 14.1 14.2 14.3 Brad Steiger, Sherry Steiger. Conspiracies and Secret Societies: The Complete Dossier page 679
 15. Icke, David. The British Establishment … Paedophiles Everywhere
 16. 16.0 16.1 16.2 16.3 David Icke, The Windsor-Bush Bloodline
 17. 17.00 17.01 17.02 17.03 17.04 17.05 17.06 17.07 17.08 17.09 17.10 17.11 17.12 17.13 17.14 LIST OF FAMOUS SATANISTS, PEDOPHILES, AND MIND CONTROLLERS
 18. Baron, Alexander (8 November 2012). "Op-Ed: David Icke dices with criminal libel — again". 
 19. "He's an evil reptilian kitten-eater from another planet!"